Backlink Paketleri Nedir? 2023

in7

Backlink Paketleri Nedir?

Backlink paketleri SEO hizmetinden faydalanmak ve paketleri kullanmak isteyen kişiler tarafından en çok araştıran konulardan biridir. Backlink paketi almak isteyen kişiler öncelikle backlink kavramının ne olduğunu arayarak işe başlarlar. Kavramın içeriğini ve nasıl kullanılması gerektiğini öğrenen kişilerin diğer adımı SEO hizmeti veren sayfalardan backlink paketleriyle ilgili bilgileri araştırmak olmaktadır. Backlink kavramı en basit anlamıyla sayfalarda bulunan linkler olarak açıklanabilir. Bu linkler web sitenizin iyileştirilmesi için önem arz ettiğinden hizmeti alacağınız marka da önem arz etmektedir.

Backlink PaketleriSEO hizmeti veren ve backlink uygulamaları yapan firmalar backlink işlemine geçmeden önce bazı araştırmalar yaparlar. SEO hizmeti ve backlink uygulaması zaman alan uygulamalardır. Bu nedenle hizmeti aldığınız sayfaya güvenmeli ve sabırla hizmetin sonuçlarını beklemeniz gerekmektedir. Backlink uygulaması sadece başka sitelerin sizin sitenizin linkini paylaşması olarak adlandırılamaz. Backlink uygulamasının yapılabilmesi için sitenizde bazı analizlerin yapılması gerekmektedir. Bu analizler şu şekilde sıralanabilir:

 • Web sitenizin analizinin yapılması
 • Web sitenizde yer alan yazıların ve diğer içeriklerin analizlerin yapılması
 • Sitenizde var olan backlinklerin analizinin yapılması
 • Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeler ve yazdıkları içeriklerin analizi
 • Rakipleriniz ve web siteniz arasındaki farkların analizi
 • İlk sıralarda yer alan rakibinizin neden ilk sırada yer aldığının detayları
 • Sizin nasıl ilk sıraya çıkabileceğinizin ile ilgili farklı senaryo ve stratejiler
 • Potansiyel müşterilerinizin tercih ettiği siteler ve bu sitelerin kullandıkları anahtar kelimelerin neler olduğu konusunda detaylı bir araştırma in yürütülmesi

Yukarıdaki analizler yapıldıktan sonra sıra backlink uygulamasına gelir. Yapılan analizlerin sonuçlarına göre belirlenen stratejiler uygulamaya koyulur. Backlink uygulamasında sitenizin çalışmış olduğu sektöre yönelik anahtar kelimeler belirlenir. Belirlenen kelimelere ek olarak diğer sitelerin sizin sitenizin linkini paylaşması için de bazı çalışmalar yürütülür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta diğer sitelerin oluşturdukları linkleri doğal bir şekilde üretmeleridir. Verilen her doğal backlink sitenizin kalitesini arttıracak ve müşteri trafiğini sitenize çekecektir. Burada önemli olan backlinkin nasıl oluşturulduğu konusudur. Yapay olarak ifade edilen backlinkler Google tarafından sevilmediği için sitenizi üst sıralara taşımaya yardımcı olmayacaktır.

In8Bütün ayrıntıları düşünüp uygulamak SEO uzmanı olmayan kişiler tarafından yapılamayacak işlerdir. Bu nedenle profesyonel SEO hizmeti ve backlink uygulaması yapan sitelerden faydalanabilirsiniz. Bu sitelerde üst sıralarda yer alarak sektörde öncü olan firmalardan biri İnurdemirel Dijital Pazarlama ve SEO Hizmetleri markasıdır. Bu marka sitenize backlink uygulaması yapmadan önce bazı backlink uygulamalarının sitenize uygun olup olmadığını analiz ederler. Alınabilecek bazı backlinkler ise şöyle özetlenebilir:

 • Anahtar kelimelerin kullanılması ile oluşturulan backlinkler
 • Makale backlinkleri
 • Yorum sayesinde backlink elde etme
 • Wiki backlinkleri
 • Sosyal medyadan elde edilecek backlink uygulamaları

Hangi backlink uygulamasının siteniz için daha yararlı olacağı SEO uzmanları tarafından detaylıca incelenerek sayfanızda uygulamaya koyulacaktır. Backlink alımı ilk defa backlink uygulamasına ücret ödeyecek kişiler tarafından fazlasıyla merak edilen bir konudur. Hangi backlinkin siteniz için uygun olduğunu bulmak kadar backlinkin nasıl alınacağı da önem arz etmektedir.

Backlink Paketleri Alım Süreci

Backlink hizmetleri ticari anlamda gelişmek isteyen web siteleri tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Ticari anlamda gelişmek isteyen web siteleri kadar, ticari amaç gütmeyen ama gelişimi göstermek isteyen web siteleri de backlink alımı için araştırma yapmaktadır. Backlink uygulamasının temel amacı sitenizi görünür kılmaktır. Görünür kılınan her içeriğiniz hedef kitlenize bir adım daha yaklaşmanıza olanak sağlamaktadır.

Alınacak backlink paketinin kalitesi kadar alımının nasıl olması gerektiği de merak edilen konular arasında yer almaktadır. Herhangi bir ücret ödemek istemeyen kişiler bazı yollara başvurarak backlink almayı amaçlarlar. Kişiler tarafından yapılan backlink uygulamaları ne yazık ki sitelerine zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle SEO yönetimi veya backlink kullanımı ile ilgili bir geçmişiniz yoksa işi profesyonellere bırakmakta fayda vardır. Herhangi bir bilginiz olmadan yapacağınız backlink uygulaması, sitenizin kalitesini düşürebilir. Çünkü Google organik olan backlinkler haricindeki parayla alınmış backlinkleri pek hoş karşılamaz. Parayla aldığınız veya doğal olmayan bir şekilde kullandığınız backlinkler kolayca tespit edilebilirler. Tespit edilen bu backlinkler sitenizin şikayet almasına hatta Google tarafından para cezasına çarptırılmasiına dahi neden olabilir. Tüm bu riskleri düşünce vakit kaybı yaşanmaması için backlink kullanımını profesyonel ellere bırakmanızda fayda var gibi görünmektedir. Backlink paketine ücret ödememek için yapacağınız yanlış bir backlink kullanımı daha çok para cezası ödemenize neden olabilir. Tüm bu aksilikleri yaşamamak için yapmanız gereken profesyonel yardım almak olmalıdır.

Backlink Paketleri Seçimi

Backlink paketlerinin çeşitleri günden güne artsa da paket alımına karar vermek daha da zor bir hal almaktadır. Backlink paketinin içinde hangi hizmetlerin yer alacağı ve yer alan hizmetlerin nasıl uygulanacağı SEO alanında araştırma yapan kişilerin karşılaştığı sorunların başında gelmektedir. Profesyonel bir yardım aldığınız zaman SEO uzmanı siteniz için backlink alımı yapacaktır. Profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan bu işlem Google tarafından sevilmemekte ve engellenmek istenmektedir. Ancak SEO uzmanı linkleri doğru ve tutarlı bir şekilde kullanarak Google tarafından cezalandırılmaktan kurtulurlar. Profesyoneller tarafından yapılan bu backlink işlemi backlink analizi ve backlink ayarlaması olarak adlandırılabilir. Profesyonel bir uzmanın backlink almak için uyguladığı bazı teknikler vardır. Bu teknikler basit ama etkili teknikler olduklarından sitenizin kalitesini arttıracaktır. Uygulanan taktik ve teknikler şöyle sıralanabilir:

 • Siteniz için profesyonel sitelere reklam amaçlı yazılar yazdırın
 • Daha küçük ve basit siteler kurarak kendi sitenizin linklerine bu küçük sitelerde yer verin
 • Birçok kişiye ulaşmış ve profesyonel olarak yazılar paylaşan sitelere yorum bırakın. Bıraktığınız yorumlar sayesindedir kişiler sitenizi merak ederek ziyaret edebilirler. Farklı kişilerin sitenizi takip etmesi ile müşteri hareketliliği yaşanacaktır
 • Çok fazla okunan blog sitelerinin sahiplerine sitenizin tanıtımı için minik yazılar yazmalarını isteyin
 • Takipçisi çok olan sosyal medya kullanıcılarına sitenizin linkini paylaşmaları konusunda ricada bulunun

Bu ve buna benzer birçok taktik uygulanabilir. Ancak buradaki temel sorun bu teknikleri uygulayacak kişinin profesyonel biri olmasından geçmektedir. Profesyonel olmayan biri bu taktikleri uygulasa da Google’ın gözünden kaçamayacak ve ceza yemekten kurtulamayacaktır. Bu nedenle hangi taktik ve tekniğin uygulaması gerektiğini işin ehli olan kişilere bırakmakta fayda vardır. İşinin ehli olan kişiler yukarıdaki taktikleri kullanarak sitenizin kaliteli bir büyüme yaşamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca profesyonel biri tarafından yapılan her türlü taktik daha kısa sürede sonuç verecektir.

Backlink PaketleriBacklink Paketleri Alırken Dikkatli Olun

Backlink paketleri alırken dikkatli olmakta fayda vardır. Acele ile alınmış bir backlink paketi sitenizin tüm düzenini bozabilir. Sitenizin tekrar düzene girmesi için hem para olarak hem de zaman olarak zarara uğrayabilirsiniz.

Backlink paketi almak basit gibi görünse de dikkat edilmesi gereken bir sürü kriter vardır. Bu kriterlerin ilki yapacağınız yanlış bir hamlenin ve alacağınız yanlış bir paketin sitenizin kapanmasına kadar gidebileceği bir sorunlar dizisi yaratacaktır. Bu sorunlar dizisi sonucunda siteniz Google tarafından zararlı veya sahte olma şüphesi ile mimlenebilir. Bu mimleme sonucunda siteniz engellenme cezası dahi alabilir. Bu nedenle backlink hizmetinden yararlanmak için seçeceğiniz markayı iyice araştırmanız gerekmektedir.

 • Backlink paketi alacağınız markanın güven problemi yaratıp yaramadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Google güvenilir backlinklerin kullanılmasında büyük önem vermektedir. Aldığınız backlinkin Google tarafından sahte olarak adlandırılmaması için güvenilir bir marka tarafından hazırlanması gerekmektedir.
 • Hizmet alacağınız firmanın sitenize yönelik analizi doğru ve detaylı yapmasına özen gösterin.
 • Yapılan backlink uygulamasını siteniz için özel olduğuna dikkat edin. Çalıntı veya kopyalanmış backlinkler sitenize zarar verecektir.

Yukarıdaki kriterler bir backlink uygulamasının doğru olarak yapılmasında gereken başlıca kriterlerdir. Bu kriterleri profesyonel ve güvenilir olamayan bir ekibin yapması sitenize zarar verebilir. Sitenizin zarar görmemesi ve profesyonel bir ekibin elinde olmasını istiyor iseniz İnurdemirel Dijital Pazarlama ve SEO Hizmetleri markasını tercih edebilirsiniz. Bu markayı tercih etmeniz halinde hem güvenilir hem de profesyonel bir ekip ile çalışma şansına sahip olabilirsiniz. Sitenizin atacağı her adımı analiz edecek olan bu marka ile zamanınızı boşa harcamadan kaliteli bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Backlink Paketleri Almanın Avantajları

Backlink hizmeti almanın web sitenize sağlayacağı bazı avantajlar vardır. Bu avantajlar sayesinde web siteniz arama motorlarında üst sıralara çıkacaktır. Sadece üst sıralara çıkmakla kalmayacak bazı diğer avantajlara da sahip olacaktır. Bu avantajlar ise şöyle özetlenebilir:

 • Ek reklam ücreti ödemeden web sitenizin trafik almasını sağlar
 • Daha fazla kullanıcının sitenizi ziyaret etmesini sağlar
 • Sitenizdeki öğelerin daha hızlı bulunmasını sağlar
 • Sitenizin hedef kitlesine ulaşması için gerekli olan zemini sağlar
 • Google’ın sevdiği organik trafiği sitenizde yaratır
 • Web sitenizin sıralamasını üst sıralara taşır
 • Çok fazla reklam yapmadan sitenizin popüler olmasını sağlar
 • Google tarafından kaliteli ve doğal bir site olduğunuz kabul edilir

Backlink uygulamasının birçok avantajı vardır. Ancak unutulmaması gereken nokta bu avantajların sağlanabilmesi için paketi aldığınız markanın profesyonel bir ekiple çalışması gerektiğidir. Siz de sitenizi popüler hale getirecek paketlerin olduğu bir marka arıyor iseniz İnurdemirel Dijital Pazarlama ve SEO Hizmetleri markasını ve markanın paketlerini incelemeniz de fayda var gibi görünmektedir. Markanın sahip olduğu tecrübeli ekip ile sitenizi çok fazla ücret ödemeden popüler bir sayfa haline getirebilirsiniz. Popüler hale gelen sayfanızın sıradaki adımının ne olacağı da yine bu profesyonel ekibin yürüttüğü strateji ile belirlenecektir. Hem SEO hizmeti hem de backlink kullanımı alanında profesyonel olan marka, ihtiyacınız olan her şeye bir marka sayesinde sahip olmanızı sağlayacak niteliklere sahiptir. Siz de zamanınızdan ve paranızdan olmak istemiyor iseniz yapmanız gereken güvenilir bu markadan bir paket alarak, sitenizin büyümesine ve gelişmesine şahit olabilirsiniz. Profesyonel olmayan bir ekibin yapacağı bir hata ile siteniz dönüşü olmayan bir yola girebilir. Sitenizin dönüşü olmayan bir yola girip Google tarafından zararlı ve sahte olarak adlandırılmaması için güvenilir insanlarla çalışmanız gerektiğini unutmayın.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *