Backlink Satın Al

in11

Backlink Satın Al

Backlink satın al diye aratarak backlink hizmeti sunan birçok firmaya ulaşabilirsiniz. Bu firmaların genel çalışma mantığı ise sitenizi daha görünür kılmak için yaptıkları çalışmalar da yatıyor. Backlink kavramı web sitenizin bir url adresinin, bir sitede veya blog sayfasında olması durumuna verilen bir addır. İnternette bulunan herhangi bir siteden backlink almak mümkündür. Ancak sitenizi daha çok kişinin ziyaret etmesi için büyük sayfalardan backlink almakta fayda vardır. Bu büyük sayfaların başında ise blog sayfaları gelmektedir. Ünlü bir blogger sitenize ait bir url bağlantısını sayfasında paylaştığı veya sizin sayfanızı takipçilerine önerdiği taktirde sayfanızın bir anda canlandığını görebilirsiniz. İnsan trafiği ile canlanan sayfanız Google aramalarında üst sıralara çıkmaya başlayacaktır.

Sitenizin insan trafiğini arttırması için kaliteli backlink sayısının yüksek olması gerekmektedir. İnsanlar yeni sayfalar keşfetme amacıyla Google ve diğer arama motorlarında gezerken tavsiye edildiğiniz bir siteden linkini bularak sizin sayfanıza gelebilirler. Ne kadar çok kaliteli backlinke sahip iseniz o kadar çok kişi tarafından keşfedilebilme şansını yakalarsınız. Sıklıkla tavsiye edilen siteniz ayrıca arama motorlarında üst sıralara çıkmaya da başlar. Tüm bu olumlu durumların gerçekleşmesi için ise backlink uygulamasının doğru ve doğal bir şekilde yapılması ile mümkün olacaktır.

Backlink Satın AlBacklink Paket Al ve Dezavantajlardan Kurtul

Backlink paket al işlemi ile doğru backlink kullanımından faydalanabilirsiniz. Doğru backlink kullanımı ile web siteniz üst sıralara tırmanacak ve en sonunda tüm rakiplerinizi bir bir geçerek zirveye yerleşecektir. Ancak backlink uygulaması her zaman bu kadar hızlı işlemez. Ayrıca yanlış backlink kullanımı da sitenize zarar verebilir.

Çoğunlukla avantajlı bir durum olan backlink kullanımı zaman zaman bazı riskleri de bünyesinde bulundurmaktadır. Backlink alımının dezavantajları şöyle sıralanabilir:

 • Backlink kullanımının zamana yararak yapmamanız halinde siteniz Google’ın gözüne batabilir ve ceza yemenize neden olabilir
 • Kısa süre içinde aşırı backlink alınması sitenizin sahte bir site olarak görülmesine neden olabilir
 • Backlink alınan sitelerin kaliteli olmaması halinde web siteniz rakiplerinizin gerisinden kalacaktır
 • Backlink aldığınız bir sitenin daha önce Google tarafından cezalandırılması sitenizin kalitesinin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle backlink istenen sitenin spam skorunun düşük olmasına özen gösterin.
 • Yasal olmayan sitelerden alınan backlinkler sitenize zarar verecektir
 • Uzun yıllardır var olmayan bir siteden alınan backlinkler sitenizi alt sıralara düşürebilir

Backlink uygulaması doğru yapılmadığı takdirde sitenize birçok zararı dokunabilecek bir uygulamadır. Backlink uygulamasının doğru yapılması için profesyonel ve kaliteli sitelerden backlink paketleri alınması önem arz etmektedir. Siz de güvenilir ve kalitelidir bir backlink paketi alacağınız bir marka arayışında iseniz İnurdemirel Dijital Pazarlama ve SEO Hizmetleri markası bu arayışınıza son verecek nitelikte bir markadır. Uygun fiyatlı bir paket alarak kaliteyi yakalayacağınız bu marka ile sitenizin yanlış backlink kullanımından da kurtarabilirsiniz.

Backlink Satın AlBacklink Satın Al Ve Backlink Türlerinden Birini Seç

Backlink satın al diye bir arayışa koyuldu iseniz hizmeti alacağınız sitenin backlinkleri hangi türde sağladını da bilmenizde fayda vardır. Bazı backlinkler sizin web siteniz için uygun olmayacağı için hangi markanın hangi backlinkleri kullandığını iyice araştırmanız sizin için faydalı olacaktır. Doğal olmayan ve Google tarafından sevilmeyen bir backlink kullanımı sitenizde fayda sağlamak yerine zarar verecektir. Sitenizi üst sıralara çıkarmak için backlink satın alımı yaparken, yapacağınız yanlış bir hamle sitenizin daha alt sıralara düşmesine neden olabilir.

Doğru backlink kullanımı ile siteniz popüler bir web sitesi olmaya başlayacaktır. Doğru backlink uygulaması farklı çeşitleri bulunan uygulamalardır. Backlink çeşitleri farklı uzmanlar tarafından farklı şekilde anlandırılmakta ve sınıflandırılması yapılmaktadır. En çok kullanılan backlink çeşitleri ise şöyle açıklanabilir:

 • Makale Backlink: Bu backlink türünde elde edilen backlinkler makale sayfalarının vermiş olduğu backlink olarak açıklanabilir. Bu tarzda elde edilen bir link sitenizi güvenilir ve kullanışlı bir web sitesi olarak gösterecektir.
 • Blog Backlink: Blog backlinkleri büyük blog sayfalarından elde edilen backlink türleridir. Bu backlink türü çok fazla kullanılmaktadır. Büyük sayfalardan elde edilen bu backlink türü sitenizin kısa sürede çok fazla insan tarafından ziyaret edilmesine olanak sağlayacaktır.
 • Profil Backlink: Son yıllarda forum siteleri daha da önem kazanan siteler haline gelmişlerdir. Kişiler aradıkları soruların cevaplarını bu formlar üzerinden paylaşarak, sorularına cevap aramaktadırlar. Çok fazla kişi tarafından ziyaret edilen bu sayfalarda sitenizin linkinin yayınlanması ise sitenize potansiyel müşteri akışını sağlayacaktır.
 • Wiki Backlink: Bu backlinkler Wiki sitelerinde sayfanızın linkinin paylaşılması ile elde edilen linklerdir. Bu linkler daha çok ünlü Wikipedia sayfasından elde edilebilir. Wikipedia sayfasında her konuyla ilgili yazılar yer almaktadır ve sayfanın en altında kaynakça kısmı bulunmaktadır. Bu sayfada web sitenizden elde edilen bir bilginin paylaşılması ve sayfanın altında web sitenizin verilmesi ile backlink elde etmiş olabilirsiniz. Çok fazla ziyaret edilen Wikipedia ile sayfanız ziyaretçi akımına uğrayabilir. Önemli olan backlinkin doğru şekilde kullanılmasıdır.
 • Dizin Backlink: Bu backlinkler dizin siteleri adı verilen sitelerden elde edilmektedir.
 • İwebtool Backlink: İwebtool backlinkleri ücret karşılığında alınan backlinklerin genel adıdır. Bu backlink türü uzun zaman önce kullanılmaya başlayan bir backlink türüdür.
 • Edu Gov Backlink: Edu Gov backlink adıyla anılan bu backlinkler, sitelerinin adında edu ve gov uzantısı bulunduran web siteleridir. Ancak bu web siteleri devlet bazlı olan web siteleri oldukları için buralardan backlink elde etmek hiç de kolay değildir. Buralardan web linki elde etmenin tek yolu devlet veya üniversite çapında başarı elde etmeniz olacaktır. Büyük başarı elde etmiş bir projeniz bu web sitelerinde yayınlanabilir. Bu web siteleri devlet temelli ve üniversite bazlı sayfalar oldukları için çok fazla insan tarafından ziyaret edilirler. Böyle bir sayfada sitenizin linkinin geçmesi sitenize büyük bir yarar sağlayacaktır. Her gün yüzlerce hatta binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bu sayfalarda yer alan linkiniz birçok insan tarafından tıklanma alacaktır. Alınan bu tıklamalar ile sitenizin müşteri potansiyeli artacak ve siteniz arama motorlarında üst sıralara yerleşme şansı yakalayacaktır.
 • Sosyal Medya Backlink: Sosyal medya backlinkleri Google tarafından kullanılmasının en çok istenen backlinkler olarak bilinirler. Bu backlink türleri sosyal medya hesaplarından elde edilen backlinklerdir. Bu backlink türleri hızlı müşteri ve ziyaretçi akışı sağlanan siteler olarak bilinirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken noktalar, sürekli aynı sayfaların web sitenizin linkini paylaşmaması gerektirdiğidir. Sürekli aynı sayfalardan paylaşılan web sitenizin linki bir süre sonra Google’ın sitenizi sahte bir site olarak algılamasına neden olabilirler. Bu nedenle bu backlink türünü doğru kullanmak önem arz etmektedir.

Backlink türleri farklı uzmanlar tarafından farklı şekillerde kategorize edilebilir. Kategorize edilmiş olan bu backlinklerin tümü doğru bir şekilde kullanılması gereken linklerdir. Bu ve benzeri backlinklerin kullanılmasında profesyonel kişilerin söz sahibi olması gerektiğini unutmayın. Bu noktada sitenizin doğru backlink alabilmesi için bu alanda hizmet veren bir sayfadan backlink alması gerekmektedir. Web sitenizin doğru backlink çeşidini elde edebilmesi için İnurdemirel Dijital Pazarlama ve SEO Hizmetleri markasını tercih edebilirsiniz. Kısa sürede web sitenizin analizinin yapılmasının ardından sitenize uygun backlink çeşidine karar verilecek ve siteniz için doğru stratejiler belirlenecektir.

Backlink Satın Al ve Backlink Analizi Yaptır

Backlink satın al seçeneği ile bir backlink hizmeti satın alabilirsiniz. Aldığınız bu backlinkin temel amacı sitenizin görünürlüğünü artırmak olacaktır. Arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza yardımcı olacak bu backlink kullanımı zaman zaman analiz edilmesi gereken bir hizmettir. Bu hizmetin analizi size hizmeti sağlayan site tarafından yapılabileceği gibi siz de bu analizi yapabilirsiniz. Ancak önemli olan analiz yapmayan ziyade bu analizi doğru şekilde anlamak ve doğru stratejiler belirlemektedir. Bu nedenle analizi kendiniz yapsanız dahi doğru strateji bulma işini bir uzmana bırakmanız da fayda vardır. SEO hizmetinin her adımı ile ilgilenen ve yaptığı doğru stratejiler ile bilinen İnurdemirel Dijital Pazarlama ve SEO Hizmetleri markası ihtiyacınız olan analizi sizin için yapacaktır. Analiz sonrası siteniz için en doğru ve doğal stratejiyi belirleyecek olan marka ile sitenizin rakipleri karşısında nasıl bir konumda olduğunu kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Backlink analizi yaparak ve yaptırarak elde ettiğiniz backlinklerin hangi kaynaklardan geldiğini detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Backlink analizi ile ayrıca sitenize zarar verme ihtimali olan backlinklerin tespitini de yapabilirsiniz. Analiz yapabilmeniz için çeşitli analiz programları yer almaktadır. Bu analiz programları içinde en kullanışlı ve popüler olanı ise Ahrefs uygulamasıdır. Bu analiz uygulaması ücretsiz ve premium paketleri ile hizmet vermektedir. Bu programı kullanarak sayfanızda yer alan backlink sayınızı ve ve backlinklerin yararlı mı zararlı mı olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama en çok backlink aldığınız sayfaları bulmanıza ve yabancı bir siteden backlink alıp almadığınıza dair her türlü detayı sizlere sunmaktadır. Detaylı bir analiz yapan bu site ile web sitenizin analizini yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Ahrefs uygulamasına ek olarak Majestic SEO ve Open Site Explorer gibi farklı analiz sitelerini de kullanabilirsiniz. Kullandığınız analiz sitesinden ziyade elde ettiğiniz analizler ile ne yapacağınız da önem arz etmektedir. Bu analizleri doğru şekilde yorumlamak ise ancak bir SEO uzmanının görevidir.

Analiz sonucunda istemediğiniz backlinkler aldığınızı görmeniz durumunda bazı önlemler alarak bu zararlı backlinklerden kurtulabilirsiniz. Bu zararlı backlinklerden kurtulmanın tek yolu ise Google Disavow Tool uygulamasıdır. Bu uygulamaya zararlı olarak gördüğünüz ve istemediğiniz web sitelerin girişini yaparak bu backlink kaynaklarını engelleme yoluna gidebilirsiniz. Ancak buradaki el oyalayıcı nokta her zararlı backlinkin teker teker siteden engellenmesi gerektiğidir.

Google Disavow Tool uygulamasını kullanarak zararlı gördüğünüz web sitelerinin backlinklerini Google şikayet etmiş olursunuz. Google gelen şikayetleri inceleyerek zararlı olan backlinkleri kısa sürede silecektir. Silinen backlinkler ile web siteniz Google tarafından daha güvenilir bir site olacaktır. Ayrıca Google’ın sevmediği doğal olmayan backlinkler de sayfanızdan temizlenecektir. Temizlenen bu zararlı web site backlinkleri Google tarafından ceza almanızı da engelleyecektir.

Backlink Satın AlWeb sitenizin zararlı backlinklerden kurtulması ile siteniz daha kullanışlı ve temiz bir site halini alacaktır. Google’ın sevdiği backlinklerin kalması ile de siteniz rakiplerinizin önüne geçmeyi başaracaktır. Backlinklerin analizi sayfanız için büyük önem arz ettiğinden bu analizin uzman birine yaptırılması daha doğru bir hamle olacaktır. Backlink alanında uzman bir kişinin yapacağı analiz ile web sitenizdeki yararlı ve zararlı backlinklerin tespiti kısa sürede yapılacaktır. Yapılan analiz sonucunda ise zararlı backlinklerin temizlenmesi yine bu uzmana tarafından yapılacak bir işlemdir. Zamandan tasarruf etmek için işi bir uzmana yaptırmanız da fayda vardır. Analiz işleminin uzun sürmesi, zararlı backlinklerin engellenmesi ve yararlı backlinklerin arttırılması zaman isteyen eylemlerdir. Ayrıca doğru yapılması gereken bu eylemler bir uzman tarafından kısa sürede hizmetinize sunulabilir. Önemli olan doğru uzmanla çalışmaktadır.

 

İlgili Yazılar
Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Zorunlu alanlar işaretlenir *