Ankara SEO Web Sitenizi Görünür Kılıyor

i1

Ankara SEO Web Sitenizi Görünür Kılıyor

Ankara SEO hizmeti ile birlikte web siteniz görünür hale geliyor. SEO temel olarak bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması ve görünür olması için yapılan çalışmaların tümüdür. Çok kapsamlı bir şekilde yapılan SEO çalışmaları bu alanda web sitelerinin görünür olmaları için çok yararlıdır. Arama motorları web sitelerini belirli kriterlere göre üst sıralara taşırlar ve bu yüzden de daha fazla ziyaretçi çekilmesi için çeşitli çalışmaların yapılması gerekir. SEO hizmeti ile birlikte siteye daha fazla ziyaretçi gelebileceği gibi aynı zamanda ilgili alanda sitenin otoritesi de artacaktır.

I1Ankara SEO Hizmeti ile İlk Sıralara Çıkın

SEO hizmeti temel olarak web sitesinin arama motorlarında görünür hale gelmesi için oldukça önemlidir. İnternette pek çok web sitesi bulunduğu ve rakip de fazla olduğu için normal koşullarda üst sıralarda yer almak zordur. Genel kullanıcı deneyimlerine bakıldığında ise üst sıralarda yer alan web siteleri ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmekte, daha geri planda olan web sitelerine ziyaretçi gelmemektedir. Bu bakımdan kullanıcı deneyimi ve sitenin ziyaretçi çekebilmesi açısından web sitesinin üst sıralarda yer alabilmesi son derece önemlidir.

Özellikle hizmet sektöründe olan veya satış yapan web siteleri üst sıralarda yer aldıkça yapacakları satışlarda da önemli yükseliş söz konusudur. Ankara SEO hizmeti bu kapsamda e-ticaret sitelerinden diğer sitelere kadar sunmuş olduğu SEO hizmetleri ile birlikte web sitesinin daha fazla ziyaretçi çekmesini sağlamaktadır. Arama motorlarında üst sıralarda yer alacak web sitesi sadece ziyaretçi sayısı bakımından değil aynı zamanda alanında otorite de olarak marka değeri de oluşturacaktır.

SEO yapılması için ise uzman desteği alınması son derece önemlidir. Teknik bir konu olduğu için alanında uzmanlar tarafından yapılması gereken SEO hizmeti, bu bakımdan doğru sonuçları verebilmesi için titizlikle gerçekleştirilmektedir. SEO hizmetleri bütünlüklü olduğu için kapsayıcı bir şekilde yapılmaktadır. Bu bakımdan da;

  • Site içi
  • Site dışı
  • Teknik SEO

Olarak üç ana kısma ayrılmaktadır.

Ankara SEO Çalışmaları Doğru Sonuçlar Sunuyor

Site içi SEO; web sitesinin iç kısımlarına odaklanan; içerik kalitesinden teknik altyapısına kadar tüm unsurları kapsayan ve kullanıcı deneyimini hedefleyen SEO çalışmalarıdır. Bu bakımdan da yazıların SEO uyumlu olması, doğru anahtar kelimelerin seçilmesi, URL yapısı, görseller, alt metin ve iç bağlantılar temel site içi SEO çalışmaları olarak kabul edilir.

Site dışı SEO ise web sitesinin otoritesini arttırmaya yönelik olarak yapılan çalışmalardır. Örneğin başka sitelerden alınan bağlantılar, sosyal medyada yapılan tanıtımlar, içerik pazarlaması yapmak bu alana girmektedir.

Teknik SEO kısmında ise web sitesinin organik bir şekilde yani internetteki gerçek kullanıcılar tarafından tercih edilmesi için arama motorlarının işleyişine yönelik olarak yapılan çalışmalar söz konusudur. Bu kapsamda da teknik yeterlilik için bir dizi çalışmalar gerçekleştirilmektedir. XML haritaları, yapısal veriler, site hızı, mobil uyumluluk, SSL kurulumu gibi teknik özelliklere yönelik yapılan çalışmalar teknik kısma girmektedir.

Görüldüğü gibi SEO kapsamlı ve bütünleyici çalışmalar olduğu için mutlaka alanında uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü hatalı ya da eksik yapılan SEO çalışmaları hem istenen etkiyi yaratamayacağı gibi hem de sitenin mevcut sıralamasını da kaybederek daha geri plana düşmesine yol açabilecektir. Bu türden sorunlar yaşanmaması ve sitenin gerçekten üst sıralarda yerini alabilmesi için SEO çalışmalarının profesyonel şekilde yapılması doğru sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

I2 1Ankara SEO Kapsamında Neler Yapılıyor?

SEO çalışmaları kapsamında başta bölgesel çalışmalar olmak üzere kapsayıcı çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. Bu sayede de yapılan çalışmalar sitenin hedeflerine göre belirleyici olmaktadır. SEO çalışmalarında doğru sonuçların alınması için sunulan hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kelime analiz; her sitenin öne çıkmak istediği temel kelimeler bulunmaktadır. Örneğin “giysi” satan bir e-ticaret sitesinin hedef kelimesi giysi ve türevleridir. Rakiplerinin hangi kelimelerde üst sıralarda yer aldığının tespit edilebilmesi için kapsamlı şekilde kelime analizi yapılmaktadır. Bu sayede de web sitesine dönüşüm getirecek kelimeler belirlenmekte, bunlar sitenin ilgili yerlerinde içerik olarak paylaşılmaktadır.
  • Rakip analiz; hemen hemen her alanda rakip bulunduğu için bu alanda öne çıkan rakiplerin neden öne çıktığının tespit edilebilmesi için rakip analizi de kapsamlı şekilde yapılmaktadır. Web sitesinin hedeflemiş olduğu kelimede kaçıncı sırada olduğunun tespit edilmesinden rakiplerin ilgili anahtar kelimede nasıl öne çıktığına kadar kapsamlı olarak yapılan araştırmalar SEO çalışmalarının da doğru sonuçlar vermesinde yardımcı olmaktadır.
  • Site analizi; arama motorlarında ilgili alanda üst sıralarda çıkan sitelerin hangi kelimelerde ve çalışmalarda üst sıralarda yer aldıklarının çalışması yapılmaktadır. Aynı zamanda açıklamalar, meta açıklamaları, mobil açıdan uyumluluk ve site hızı gibi metrikler de bu kapsamda kapsamlı olarak değerlendirilmektedir.
  • Site içi çalışmalar; sitenin içerik, görsel düzenleme, menü ayarlamaları ve kullanıcı deneyimi olarak gerekli olan çalışmalarına yönelik yapılan çalışmaları içermektedir. Kaliteli bir şekilde yapılacak çalışmalar sonrasında sitenin arama motorlarında üst sıralarda çıkması kolay hale gelecektir.
  • Site dışı çalışmalar; ilgili sitelerden backlink çalışmaları, tanıtım yazıları ve benzeri çalışmalar ilgili program kapsamında yapılmaktadır.

SEO çalışmaları için doğru sonuçların alınması için zamana yayarak çalışma yapılması gerektiği de unutulmamalıdır. Ancak ilgili süre sonunda etkin sonuçlar almak için SEO alanında profesyonel hizmet veren markamız ile iletişime geçerek doğru sonuçlar alabilirsiniz.

İlgili Yazılar
Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Zorunlu alanlar işaretlenir *